OBVESTILO ZA DEVETOŠOLCE – ZOISOVE ŠTIPENDIJE

Zakon o interventnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic epidemije COVID-19 je tudi na področju štipendiranja prinesel nekaj ukrepov, ki odstopajo od sicer veljavnih določb Zakona o štipendiranju.
Devetošolci, ki se boste v šolskem letu 2021/2022 vpisali v 1. letnik srednje šole, boste za pridobitev Zoisove štipendije za to šolsko leto uveljavljali dosežek iz 7. in 9. razreda osnovne šole. (Besedilo spremembe: “Vlagatelj vloge za dodelitev Zoisove štipendije ob prehodu med ravnmi izobraževanja v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 lahko v skladu s prvim odstavkom 80. člena ZZUOOP uveljavlja izjemni dosežek, ki ga je dosegel v šolskem oziroma študijskem letu 2018/2019 in v šolskem oziroma študijskem letu 2020/2021.”)

Še več drugih informacij pa na naslednji povezavi: https://www.gov.si/novice/2020-06-15-interventni-ukrepi-na-podrocju-stipendiranja/