Shema šolskega sadja

OŠ Šalek je vključena v projekt Shema šolskega sadja (SŠS).
Pri izbiri bo imelo prednost ekološko in integrirano pridelano sadje in zelenjava. Samostojen obrok sadja oz. zelenjave bomo učencem ponudili ob sredah od 11. ure dalje.

Vsakemu učencu pripada en kos sadja. Razdeljujemo v Sloveniji vzgojeno sadje in zelenjavo.
Učenci projekt že dobro poznajo in so navdušenimi nad ponudbo. Z nadaljevanjem projekta želimo otroke vzpodbuditi k rednemu uživanju sadja in zelenjave, saj s tem preprečujemo in zmanjšujemo bolezni sodobnega časa.

Zaradi vrednotenja uspešnosti projekta učenci 4., 6. in 8. a oddelka izpolnijo elektronski anketni vprašalnik na začetku in na koncu šolskega leta.

Spoštovani starši, skupaj vzgajajmo otroke k spoštljivemu odnosu do hrane in h kulturnemu uživanju le-te. Prepričani smo, da ima Vaša beseda pri tem veliko moč.
Kot vodja SŠS želim, da bi sadje in zelenjavo z veseljem uživali, da bi bili hvaležni za darove, ki nam jih daje narava ter da bi znali ceniti trud in vloženo delo pridnih rok.

Danijela Ribizel