Beseda ravnateljice

V Velenju je v osemdesetih letih zraslo novo blokovsko naselje. Nova šola, zgrajena leta 1988, je bila pomembna pridobitev krajevne skupnosti, ki se je poimenovala Šalek. Takšno ime si je nadela tudi vzgojno izobraževalna ustanova. Zaposleni na šoli, učenci in starši smo kmalu našli uspešno pot sodelovanja, ki se razvija že tri desetletja.

Oktobra 2018 bo minilo trideset let, kar so prag OŠ Šalek prestopile prve – znanja željne generacije otrok in skupaj z nami – pedagogi začele pisati zgodovino šole. Na šoli se izvaja kvalitetno poučevanje in mnoge druge dejavnosti, ki bogatijo pouk. Ponosni smo na prehojeno pot, na odlične dosežke v znanju, športu, kulturi, raziskovanju…

V vseh letih smo nadgrajevali naše usmeritve šole in postali vzgojno naravnana šola, ki daje velik pomen vrednotam, šola, ki opremi učence za nadaljnje šolanje in življenje in skrbi za nadarjene učence in učence z drugimi posebnostmi, šola, ki vzgojno okolje uspešno prilagaja prijaznemu odnosu do narave (EKO šola) in zdravemu načinu življenja, odprta šola za nadstandardne programe, vsekakor pa šola, pripravljena na nove izzive.

Trideset let je precejšnja doba tudi za šolsko zgradbo, zato smo ponosni na pridobitve, ki so jih prinesla leta: telovadnico, računalniško učilnico, šolsko gledališče, posodobljene prostore devetletne šole, novo šolsko knjižnico, fitnes studio, avdio in video studio, sodobno športno igrišče, sodobno jedilnico, moderne specializirane učilnice, Čutni vrt… Tako je naša šola kljub svojim letom še vedno videti sveža in mlada in dobro služi svojemu namenu.

Šola smo ljudje! Z vsakim, ki prestopi njen prag, šola dobiva svojevrsten pečat. Danes je Osnovna šola Šalek šola z mladostno energijo, številnimi spomini in ponosom. Dosegli smo največ: v njej se dobro počutimo in imamo jo radi. Učenci in Učitelji.

In naša vizija?

Učenci in delavci najmlajše osnovne šole v Velenju bomo še naprej negovali in razvijali ustvarjalne medsebojne odnose in vsak zase pridali košček iskrivih idej v prostor, kjer živimo in ustvarjamo, kjer pridobivamo nova spoznanja in znanja za življenje. Poskrbeli bomo, da bomo s sodobnimi pristopi poučevanja, dobrimi medsebojni odnosi in ustvarjalno delovno klimo še naprej dosegali dobre rezultate.

Želimo, da je naša šola prostor, v katerega bomo vstopali z veseljem in željo, da v njem razvijemo vse svoje potenciale. Naše sodelovanje bo temeljilo na soustvarjanju odnosov vseh udeležencev, na medsebojnem spoštovanju, strpnosti in upoštevanju vsakega posameznika z vsemi njegovimi posebnostmi in potrebami pri pridobivanju znanja.

Irena Poljanšek Sivka, prof.,
RAVNATELJICA OŠ ŠALEK