Drugošolci in Klub mladih turističnih vodnikov OŠ Šalek

Prispevek pripravile: Špela Blatnik, Brigita Špegel in Tina Juršič

V preteklem tednu so mladi turistični vodniki OŠ Šalek, ki ga obiskujejo učenci in učenke od 6. do 9. razreda pod mentorstvom Marka Moškotevca, pripravili voden ogled za drugošolce po Šaleku. Predstavili so jim zanimivosti o šoli Šalek, reki Paki, gradu Šalek in Ekenštajn ter cerkvi Sv. Andreja. Svoje vodenje so popestrili z zanimivim pripovedovanjem bodisi skozi legende bodisi skozi zgodovinska dejstva povezana z našim krajem. Po vsaki točki so jim zastavljali vprašanja in uganke. Otroci so lepo sodelovali, predvsem pa jim je bil všeč drugačen način učenja. Skupaj smo preživeli uro, ki je zelo hitro minila. Mladim turističnim vodnikom in njihovemu mentorju se zahvaljujemo za prijetno sodelovanje.