KULTURNI DAN ZA UČENCE 6. IN 7. RAZREDA

DSC_0029Kako se danes svet vrti v poplavi materialnih stvari, v izobilju sodobnih telekomunikacijskih sredstev? Kako to vpliva na nas? Smo še družabna ali smo samotna bitja? Ali še sploh znamo prisluhniti našemu planetu in sočloveku? K razmišljanju smo spodbudili učence 6. in 7. razreda na kulturnem dnevu z glasbeno-plesno delavnico, likovnim ustvarjanjem na temo potrošništvo, literarnimi vsebinami z naslovom Podobe v ogledalu preteklosti in ogledom predstave »96«, v izvedbi Šolskega centra Slovenj Gradec in Glasbene šole Gvido. Predstava je opozarjala na ukane današnjih reklam, pomanjkanje družabnosti zaradi zazrtosti v svet tehnologije in zanemarjanje okolja. V sami predstavi so na odru zaplesale tudi naše učenke. Na podlagi vprašanj in tem kulturnega dne so šestošolci rešili še anketni vprašalnik.

Prav je, da živimo v sožitju z naravo, storimo to z živimi besedami in medsebojnim spoštovanjem. Tako bo razglednica našega planeta ostala še dolgo čista, sveža in zdrava v najširšem pomenu.

Barbara Rošer