PIKA NOGAVIČKA V DRUGEM RAZREDU

V okviru 31. Pikinega festivala smo tudi drugošolci naše šole doživeli junakinjo Piko Nogavičko. Dva dni smo šolski dopoldan preživeli malo drugače. V četrtek, 24. 9. 2020, smo imeli kulturni dan. Piko smo spoznavali kot književno junakinjo skozi različne izdaje knjig o njej. Po branju smo se o vsebini pogovarjali, jo podoživljali, odigrali krajše prizore in likovno ustvarjali. Ob koncu dneva smo si ogledali še film o Piki Nogavički.

V petek, 25. 9. 2020, pa smo imeli tehniški dan. Učilnice so se spremenile v Pikine delavnice, kjer so otroci uživali v ustvarjanju in urili spretne prstke. Nastali so zanimivi izdelki, ki so jih otroci odnesli domov. Dan je popestril obisk Pike Nogavičke, ki je učencem prebrala knjigo v angleščini. Zabavna Pika je učence zelo nasmejala in sprostila.  Za sladko piko na i  je poskrbel kuhinjski gusar, ki je otroke presenetil s čokoladnimi palačinkami. Otroci so v obeh dneh lahko prišli v šolo oblečeni v Pike Nogavičke in gusarje, kar je doživetje Pikinih dni še obogatilo.

Zapisala: Tina Juršič