STANJE PRIJAV ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE

Dragi devetošolci, drage devetošolke,
znani so prvi podatki o stanju prijav za vpis v srednje šole.
Pri vsakem izobraževalnem programu si lahko ogledate koliko je vpisnih mest in koliko učencev se je prijavilo na posamezno šolo. Iz zbranih podatkov se lahko že domneva, ali bo na določeni srednji šoli omejitev in ali bodo za vpis štele točke.
Najkasneje do 16. 06. 2020 lahko prijavljeni kandidati svojo prijavnico za vpis prenesejo na drugo šolo, zato se bo število prijav še dnevno spreminjalo.

Vse informacije lahko spremljate na povezavi: https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/

Trenutni podatki kažejo (izpisala sem le programe, kjer je večje število prijavljenih):

• predvideno število mest/število prijav

– Predšolska vzgoja Muta (28/28)
– Gimnazija Ravne na Koroškem (84/88)
– Gimnazija Velenje (56/67)
– Tehnik mehatronike Velenje (28/32)
– Veterinarski tehnik Šentjur (28/22)
– Kozmetični tehnik Celje (56/60)
– Tehniška gimnazija Lava Celje (28/31)
– Kemijski tehnik Celje (28/27).

Tiste učence, kjer kaže omejitev vpisa, vas pokličem v prihodnjih dneh, ko uspem pridobiti informacije na srednjih šolah, na katerem mestu približno se nahajate glede na ocene v 7. in 8. razredu. Če boste informacije pridobivali sami (svetovalne delavke srednjih šol imajo na spletnih straneh objavljene svoje e-naslove in telefonske številke), me prosim o tem obvestite na elektronski naslov mojca.vedenik@guest.arnes.si ali me pokličite na tel. 03 898 13 17. Prav tako svetujem vsem tistim, ki želite prenesti prijavnice, da se prej posvetujete z mano in da vam lahko pri prenosu pomagam.

Se že veselim srečanja z vami, do takrat pa uspešno delo in lepo pozdravljeni.

Šolska svetovalna delavka
Mojca Vedenik