POLICIST NA OBISKU

Ta teden smo v prvih razredih ves pouk povezali s prometom in varno potjo v šolo. Pri likovni umetnosti smo ustvarjali za likovni natečaj Otroci za varnost v prometu, pri glasbeni umetnosti pa smo prepevali o zebri brez repa, glave in nog. S policajem Matajem smo v pravljici lovili formulo 1 in jo poučili o prometnih predpisih. Ker pa je promet nepredvidljiv in se moramo o njem še marsikaj naučiti, nas je v sredo obiskal policist. Najprej nam je v razredu predstavil svoje delo, potem pa nas je odpeljal na krajši učni sprehod. Naučili smo se varnega prečkanja ceste in spoznali prometne znake v okolici naše šole. Največji vtis pa je na nas naredil policijski avto, v katerega so se lahko učenci tudi usedli in preizkusili sireno.

Zala Krajnc in Nika Kočevar