DEKLICA IN GENERAL ZA NAŠE ČETRTOŠOLCE

Danes je dan Rudolfa Maistra, slovenski državni praznik. Na ta dan je Rudolf Maister leta 1918 s svojo vojsko razorožil nemško varnostno stražo in jo razpustil, s tem dogodkom pa je k Sloveniji priključil večji del slovenskega narodnostnega in govornega območja Štajerske in Koroške. Rudolf Maister ni bil le prvi slovenski general, bil je velik domoljub, kulturni delavec in pesnik Vojanov. Ob letošnjem državnem prazniku je Šaleško društvo »general Maister« Velenje podarilo vsem četrtošolcem velenjskih osnovnih šol simpatično napisano zgodbo o generalu in deklici avtorja Toneta Partljiča in ilustratorja Antona Buzetija. Prejeli so jo tudi naši četrtošolci, ki so se darila zelo razveselili. Hvala, Šaleškemu društvu “general Maister”!