MAGIČNI VEČER V ČUTNEM VRTU OŠ ŠALEK

V okviru tedna otroka smo v Osnovni šoli Šalek, v Čutnem vrtu pripravili kulturni program in s tem povezan prvi dogodek, ki smo ga poimenovali Avstralski večer s kamišibajem. Kamišibaj je poseben način pripovedovanja zgodb, ki prihaja iz dežele vzhajajočega sonca, kjer kami pomeni papir, šibaj pa gledališče. S sugestivnim pripovedovanjem zgodb ob risbah, ki so jih naslikali učenci (Vid Boškič Podrzavnik, Marko Rednak in Nikola Mitrović) pri likovnem snovanju, so pripovedovalci – kamišibajkarji (Jedrt Poles, Leo in Pia Čretnik ter Lenart Šonc) spretno upodobili avstralske pravljice z naslovi Kako je nastalo sonce, Kako so živali prišle v Avstralijo in Kako so živali dobile današnjo podobo.

Večer se je zaključil z zvoki didžeriduja, ki jih je spretno ustvarjal profesor likovne umetnosti Boris Oblišar, iz lesenih tolkal in dežnih palic pa smo pod vodstvom profesorice Barbare Rošer skupaj postali orkester, ki je oponašal zvoke narave in živali, scensko podobo dogodku je pripravila Taja Klemenčič, kamišibajkarje pa je pri nastajanju zgodb usmerjala ravnateljica Irena Poljanšek Sivka.

Pozno popoldne se je prevesilo v magičen večer, ki ga obiskovalci še dolgo ne bomo pozabili.