Tehniški dan na temo les

0130bc879190c9a5f08ec1ade076cdd59ff326a787V torek, 12. 4. 2016, smo imeli šestošolci tehniški dan na temo les. Obiskali smo srednjo lesarsko šolo v Slovenj Gradcu. Nad zunanjostjo šole nismo bili navdušeni, a ko smo si ogledali notranjost šole, smo bili prijetno presenečeni. Najprej so nas razdelili v štiri skupine. Ena skupina je izdelovala lesene gajbice, druga skupina si je ogledala stroje in potek dela, tretja skupina je preverila delovanje CNC stroja in laserskega rezalnika, četrta skupina pa je preizkušala lastnosti lesa in si ogledala izdelke tamkajšnjih dijakov. Po petinštiridesetih minutah smo zamenjali delavnico, tako da smo si na koncu vsi vse ogledali in izdelali izdelke, ki smo jih lahko odnesli domov.
Bilo nam je všeč in vem, da si bomo ta tehniški dan za vedno zapomnili. Seveda pa moram pohvaliti dijake, ki so nam pomagali in nas naučili nekaj novega. Bilo je zelo poučno.

EVA RAK, 6. A