MLADI RAZISKOVALCI ZNOVA USPEŠNI

Pripravil: Marko Moškotevc

V letošnjem šolskem letu sta devetošolca Živa Hudournik in Mark Šehič sodelovala na 39. srečanju Mladi za razvoj Šaleške doline. Nastali sta dve novi raziskovalni nalogi.

Živa je na področju etnologije raziskovala primerjavo uporabe konj v začetku 20. stoletja in danes, Mark pa je na področju elektrotehnike raziskoval električne avtomobile. Obe nalogi sta bili uspešni tako na regijskem kot tudi državnem nivoju.

Na regijskem nivoju sta obe nalogi dosegli bronasto priznanje in se uvrstili na državno srečanje mladih raziskovalcev, ki je potekalo 16. maja v Murski Soboti.

Nalogi sta osvojili srebrno priznanje, absolutno pa je bila Markova naloga tretja v kategoriji elektrotehnika, Živina pa četrta v kategoriji etnologija.

Raziskovalca sta raziskovala pod mentorstvom učiteljev Igorja Košaka in Marka Moškotevca. Za dosežke obema iskreno čestitamo in jima želimo še veliko raziskovalnega duha tudi v prihodnje.