Vseslovensko petje s srci – 2022

Pripravila: Barbara Čevnik, koordinatorka projekta

Tudi letos smo se na Osnovni šoli Šalek udeležili projekta »Vseslovensko petje s srci«. Čeprav je potekal v soboto, 23. 4. 2022, smo se odločili, da ga izvedemo v petek, dan pred tem, ko smo z učenci še v šoli. Zopet smo dokazali, da naša srca spoštujejo našo ljudsko pesem in da radi zapojemo (celo zaplešemo) ljudske napeve.

Vabljeni k ogledu mini filmčka, v katerem so se prepevale ljudske pesmi: Vsak na svetu mora jesti, Lisička je prav zvita zver, Marko skače, So tički se ženili, Tri race tri pure, Lepo je pomlad na svet, Rad bi vedu, Šmentana muha, Pa ta šepasta krava in Da hora ta Banerina.

Vsem hvala za sodelovanje in naj naša srca še naprej prepevajo in širijo glasbeno ljudsko dediščino.