KAMIŠIBAJ NAVDUŠUJE

ZapisalI: Tina Juršič in Špela Mestnik

KAMIŠIBAJ DOŽIVELI TUDI DRUGOŠOLCI IN TRETJEŠOLCI OŠ ŠALEK

V začetku tedna smo drugošolci in tretješolci realizirali zadnji letošnji kulturni dan. V zadnjem mesecu so učenci spoznali in na različne načine doživljali ljudske in avtorske pravljice. Za zaključek mesečnega projekta smo v prostore Osnovne šole Šalek povabili kamišibajkarja, Boštjana Odra, večkratnega nagrajenca kamišibaj predstav. Otroci so slišali in videli predstave Pozoj, Prišla je miška in Kako je kit dobil goltanec. Pripovedovalca zgodb so ob zanimivih ilustracijah zelo pozorno spremljali in uživali ob drugačnem doživljanju vsebin zgodbic. Spoznali so kamišibaj gledališče in si ga na koncu izdelali tudi sami. Svojo predstavo so zaigrali pred sošolci. Tako za drugošolce kot tretješolce je bil ta kulturni dan nekaj posebnega in nepozabnega.