NPZ LETOS ODPADE, INFORMACIJE GLEDE VPISA V SREDNJO ŠOLO

Zaradi razmer, ki v državi vladajo zaradi virusa COVID-19, bo letos prvič po dvajsetih letih od uvedbe odpadlo nacionalno preverjanje znanja (NPZ), ki ga zakonsko opredeljujeta Zakon o osnovni šoli in Pravilnik o nacionalnem preverjanju znanja v osnovni šoli.

V medijih sem zasledila, da bo prijavo za vpis v srednje šole potrebno oddati do 11. maja. Prenos že oddanih prijav bo možen do 16. junija. Vpis v srednje šole bo potekal od 30. junija do 6. julija.

Podrobnejša navodila in usmeritve s pristojnega ministrstva še čakamo.

Z vsemi devetošolci smo že v tednu pred zaprtjem šol izpolnjevali prijavnice. Učenci, ki mi prijavnic še niste oddali, vas v prihodnjih dneh (ko nam iz MIZŠ pošljejo okrožnico z novim rokovnikom) pokličem, da se dogovorimo, kam in kako mi jih boste dostavili.

Mojca Vedenik

Šolska svetovalna delavka