DAN ZLATIH KNJIG IN ZAČETEK BRALNEGA LETA

Sedemnajstega septembra se je, tako kot na vseh šolah v Sloveniji, tudi pri nas začelo novo bralno leto oz. nova sezona bralne značke. Učiteljice smo učenkam in učencem izročile sezname s priporočeno literaturo in jih prijazno povabile k branju.

Prvošolke in prvošolci pa so prejeli prav poseben dar – knjigo Škrat Kuzma dobi nagrado pisateljice Svetlane Makarovič z ilustracijami Tomaža Lavriča. Slikanico je podarilo Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS, ki je na ta slovesen dan, ko obeležujemo rojstvo in smrt mladinskega pisatelja Franceta Bevka ter praznujemo dan zlatih knjig, v slovenskih osnovnih šolah prvošolkam in prvošolcem razdelilo kar 25.500 slikanic. Naše učenke in učenci so bili nad darilom navdušeni, učiteljice pa si želimo, da bi jim bila slikanica spodbuda in dobra popotnica v čudoviti svet branja.

Učiteljica Zala Krajnc