NAŠI LITERATI USPEŠNI NA DVEH NATEČAJIH

V mesecu novembru je Izobraževalni center Eksena pripravil delavnice v okviru projekta  Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, častni pokrovitelj projekta pa je bil dr. Milan Brglez, predsednik Državnega zbora Republike Slovenije. Na naši šoli smo pri pouku slovenščine na temo strpnosti izvedli delavnice, kjer so nastali zanimivi literarni prispevki, svoje izdelke pa so prispevali tudi učenci pri pouku likovne umetnosti. Izobraževalni center Eksena je izbral najboljše literarne prispevke, ki so vključeni v posebno razstavo v prostorih Državnega zbora RS, in sicer od 22.–26. januarja 2018. Učenci naše šole so razstavo obogatili s kar petimi literarnimi prispevki, izbrani pa so bili: Neja Popržen, 7. b, Iza Šerc, 8. a, Bruno Šonc, 8. a, Miha Jevšenak, 8. b in Pia Čretnik, 9. b. Sicer je v projektu s svojimi prispevki sodelovalo kar 23 učencev naše šole od 6.–9. razreda. Vsem se zahvaljujemo za trud in jim iskreno čestitamo!

Učenci naše šole pa so bili uspešni tudi pri literarnemu natečaju Začasna sreča: omame svet, ki je potekal v okviru Mladinskega kulturnega kluba eMCe placa. V natečaju so sodelovali štirje učenci naše šole, in sicer Neja Popržen, 7. b, Ajdin Kadrić, 8. a, Miha Jevšenak, 8. b in Sara Novak, 9. a. V mesecu januarju je izšla tiskana zbirka vseh del, razstavljena pa bodo tudi v Galeriji eMCe plac. Tam jih bo ocenila štiričlanska komisija, ki bo izbrala 3 najbolj prodorna pesniška in 3 prozna besedila ter avtorje nagradila. Držimo pesti!