KULTURNI DAN IN OBISK DEDKA MRAZA

KULTURNI DAN IN OBISK DEDKA MRAZA je na naši šoli  potekal v znamenju božičnih praznikov po svetu. Božični prazniki so pred vrati. Ponoči bo treba pred vrati pustiti čevlje in držati pesti, da jih Božiček ne napolni z dračjem. No, po svetu so praznični običaji precej čudaški. V Italiji otroke obdaruje prijazna čarovnica La Befana in to šele 5. januarja. V južni Afriki si na božični dan privoščijo specialiteto OCVRTE GOSENICE. V Angliji Božiček otrokom, ki niso bili pridni v nogavico nastavi kepo premoga. V Venezueli se k polnočnicam odpeljejo z rolerji. Na Norveškem pa pospravijo vse METLE. Zato, da si jih ne bi sposodile čarovnice in zli duhovi. V Avstraliji Božiček svoje severne jelene zamenja za šest belih kengurujev. Na Finskem se na božični večer odpravijo v savno. Tako pa smo praznovali na naši šoli.

Zlatka Gradišnik, Barbara Rošer, Blaž Dolinšek