VESELO PUSTNO RAJANJE

DSC_0226Na pustni torek smo imeli učenci od prvega do petega razreda veselo pustno rajanje. Pridružili so se nam tudi naši prijatelji z vrtca. Najprej so zapeli pevci otroškega pevskega zbora, potem je sledil pravi karneval maškar, ki so se predstavile s pomočjo različnih ljudskih plesov. Da se imajo zelo radi, so nam zapeli predšolski otroci z vzgojiteljicami. Tudi čebelar je prepeval svojo pesem, pridne čebelice pa so zaplesale okoli njega.

Vrhunec pustovanja je bil obisk kurentov. Z glasnim žvenketom zvoncev in poskakovanjem so nas prijetno presenetili. Med njimi sta veselo poskakovala tudi dva naša učenca Nina in Tomaž. Dovolj časa je bilo tudi za pogovor z njimi. O njih smo izvedeli veliko zanimivega. Ob slovesu sem enemu dala robček, ki sem mu ga zavezala okoli ježevke. Zahvaljujemo se kurentom Kulturno umetniškega društva Kurent 2000, ker so se nam pridružili, čeprav vemo, da so zelo zaposleni s preganjanjem zime.

Polni lepih vtisov smo pustno rajanje nadaljevali v svojih razredih.

Lajla Suljić