PONOVNO ODPIRANJE ŠOL

Spoštovani starši in skrbniki,

prejeli smo okrožnico s priporočili in sklepi MIZŠ o odprtju šol in izvajanju pouka v šoli, ki si jo lahko ogledate v priponki.

Vzgojno-izobraževalno delo se za učence 1., 2. in 3. razreda predvidoma od 18. 5. 2020 dalje izvaja v prostorih šole.
Po 25. 5. 2020 dalje se v šolo vračajo tudi devetošolci (podrobnejša navodila še sledijo).
Prav tako se načrtuje, da se bo od 25. 5. 2020 dalje lahko za učence od 4. do 8. razreda, ki imajo učne težave in težko dosegajo standarde znanja, lahko v prostorih šole izvajal dopolnilni pouk ter druge oblike individualne in skupinske pomoči.
Vzgojno-izobraževalno delo za učence od 4. do 8. razreda še naprej poteka v v obliki izobraževanja na daljavo.
Učencem, ki zaradi zdravstvenih omejitev ne morejo obiskovati pouka, bomo prilagodili oblike in metode dela (kateri so ti učenci, ste že bili obveščeni s prejšnjo objavo na spletni strani, prav tako pa je obrazloženo tudi v okrožnici).

Prosimo vas, da si dokumente skrbno preberete, ker bomo zaradi organizacije dela od vas potrebovali podatke, če bo vaš otrok obiskoval pouk, če boste potrebovali podaljšano bivanje in jutranje varstvo. Razredničarke bodo v začetku prihodnjega tedna vzpostavile stik z vami.

Veselimo se ponovnega srečanja z vami.

Irena Poljanšek Sivka, ravnateljica OŠ Šalek

Okrožnica MIZŠ – Izvedba vzgojno-izobraževalnega dela v šoli
Priporočila ZRSŠ ob prihodu učencev v šolo
Higienska priporočila NIJZ za izvajanje pouka v času epidemije