ČETRTOŠOLCI SO SPOZNAVALI VELIKONOČNE OBIČAJE

LJUDSKI OBIČAJI IN PRAZNIKI: VELIKA NOČ, četrtošolci smo nadeli tak naslov tehniškemu dnevu, ki smo ga izvedli v tednu pred prazniki. Učenci so se seznanili s praznikom. Izvedeli so, da je  največji in najstarejši krščanski praznik. Spoznali so simbole praznika na slovenskem in pomen le teh: jajca, hren, potica, šunka.  Prav tako so spoznali velikonočne ljudske običaje: skrivanje, valinčkanje in sekanje pirhov ter streljanje z možnarjem (danes s karbidom). Bolj radovedni so lahko pokukali na povezavo INFODROMA in si ogledali prispevek o veliki noči, o tem kaj so pirhi in zakaj jih prinaša zajček ter kako praznujejo veliko noč po svetu.

Potem so začeli z izdelovanjem prazničnih izdelkov. Ogledali so si izdelke oz. priporočila v prilogah: dekoracija, barvanje pirhov, sodelovanje v praznični kuhinji. Pirhi Les, kamen, papirRecikliranjeSlano testo

Tisti, ki so imeli svoje ideje, so lahko naredili izdelek po želji.

Uporabili so stvari, ki so jih našli doma ali okrog doma in USTVARJANJE se je začelo!

GLAVNO VODILO je bilo: Med ustvarjanjem ne pozabi uživati.

In še nekaj priporočil:

• Vmes so lahko poslušali glasbo.
  • Vzeli so si odmor za malico in naredili nekaj telovadnih vaj ali pa migali ob glasbi.
  • Spili so kozarec vode.
  • Ko so končali, so si za nagrado privošči še malico in prisluhnili pravljici ali pa si ogledali risanko.

Vas zanima, kaj so četrtošolci izdelovali?

Pokukajte.