ULIČNA AKCIJA PRVOŠOLCEV OB MARTINOVEM

Na OŠ Šalek smo se v novembru, mesecu preprečevanja odvisnosti, priključili vseslovenski akciji »Otroci za varnost v prometu«, ki jo je organiziral Nacionalni inštitut za varovanje zdravja. Naš skupen cilj je bil ozaveščanje o posledicah uporabe alkohola in varnosti v prometu. Učenke in učenci so pripravili likovne izdelke na omenjeno temo, sodelavci NIJZ pa so te izdelke opremili s sporočilom in zloženko o alkoholu. Na martinovo, 11. 11. 2019, smo izvedli ulično akcijo – prvošolci so skupaj s policistom svoje izdelke, sporočila in zloženke razdelili voznikom. Policist je  ustavljal vozila, po opravljeni kontroli pa je k vozilu pristopil učenec z izdelkom in ga skupaj z lepo besedo “Varno vožnjo brez alkohola.” predal vozniku. S to ulično akcijo smo voznike opozarjali in ozaveščali o pravilnem ravnanju v prometu.

Zala Krajnc