SMUČARSKI TEČAJ

Tudi v tem šolskem letu smo v okviru projekta »Naučimo se smučati« izvedli smučarski tečaj na Golteh.  Zaradi težav z vremenom smo ga izvedli v dveh delih, vendar to učencev pri usvajanju smučarskih veščin ni oviralo. Iskrena zahvala Mestni občini Velenje in Smučarskemu klubu Velenje, ki sta omogočila izvedbo smučarskega tečaja.

Preberite, kako je dan smučanja doživela učenka Neža Avberšek iz 5. a razreda.

Šola smučanja

V ponedeljek pred zimskimi počitnicami smo imeli petošolci šolo smučanja na Golteh. Avtobus nas je pripeljal do Žekovca, kjer smo se odpravili na nihalko. Zdelo se mi je razburljivo, saj še nikoli  nisem smučala na Golteh. Ko nas je nihalka pripeljala do smučišča, smo vsi veselo odhiteli do skladišča, kjer smo si obuli smučarske čevlje in nadeli čelade. Nato smo se peš odpravili do koče. Tam smo morali počakati sošolce, ki so si smuči izposodili pri smučarskem klubu. Spoznali smo vaditelje in se dobro ogreli. Potem se je naša skupina odpravila na sedežnico Medvedjak, kjer smo se spustili po družinski progi. Dolgo smo se smučali, ko je napočil čas za malico. Ker sem bila zelo lačna, sem pojedla cel sendvič. Po malici smo odšli na dvosedežnico Smrekovec. Malo me je bilo strah, saj nisem vedela, kam se bomo peljali. Peljali smo se proti Blatniku, kjer sem zelo uživala, saj smo se peljali tudi zadenjsko. Čas je hitro minil in že  smo se peljali z nihalko proti dolini. Med potjo so nam učiteljice pobrale smučarske karte.

To je bil kljub megli lep dan, saj je vsak od nas doživel nekaj novega.