Šolska knjižnica

33

Šolska knjižnica dopolnjuje vsa področja vzgojno izobraževalnega dela in pokriva tudi potrebe fakultativnih in interesnih dejavnosti. Knjižničarka Maja Pirnat bo učencem nudila pomoč in svetovanje pri izbiri knjig in revij. V knjižnici bodo potekale tudi pedagoške ure knjižne in knjižnične vzgoje, pogovori o knjigah, knjižničarski krožek, priprave na slovenski knjižni kviz in bralno značko ipd…
Na šoli je organiziran učbeniški sklad, ki učencem od 1. do 9. razreda nudi možnost izposoje kompletov učbenikov za redni pouk.  Učenci prejmejo učbenike septembra, nepoškodovane pa vrnejo junija. Za preveč poškodovane učbenike učenci plačajo dodatno obrabnino. Učenci od 1. – 9. r prejmejo učbenike brezplačno.

Nacionalni projekt »Rastem s knjigo«

V okviru knjižne in knjižnične vzgoje se bomo z učenci sedmega razreda udeležili nacionalnega projekta »Rastem s knjigo«.

Projekt poteka v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo Republike Slovenije.

Knjižničarka Maja Pirnat