KULTURNI DAN – JURČIČEVO LETO

Tekst: Jana Frangeš. Fotografije: Sanja Jazbinšek Sever.

V petek, 3. 12. 2021, na Ta veseli dan kulture, smo za učence od 6. do 9. razreda pripravili kulturni dan na temo Jurčičevo leto.

Delo je bilo projektno zastavljeno, nanj smo se pripravljali že v tednu pred tem. Učenci so ustvarjali v različnih delavnicah, prilagojenih predhodnemu znanju o Josipu Jurčiču. Poleg literarnih delavnic so ustvarjali še v likovni, glasbeni in v zgodovinsko obarvani delavnici o rokovnjačih na Slovenskem.

Ob tej priložnosti smo pripravili kratek kulturni program in izobesili letos ponovno pridobljeno zastavo kulturne šole, simbol naziva Kulturna šola.

Pri delu nas vodi  radost ustvarjanja! Verjamemo, da bo tudi v prihodnje tako. Kulturno umetniška dejavnost na šoli je neločljivi del vzgoje in izobraževanja, z njo se bogati učenec kot posameznik in šola v najširšem pomenu.