ORGANIZIRANO VARSTVO OTROK V NUJNIH PRIMERIH

Zaradi preklica uredbe in sprejema novega odloka vlade – več o varstvu otrok v nujnih primerih na povezavi

Spoštovani starši,

od ponedeljka, 16. 3. 2020  dalje bo v šoli SAMO za NUJNE PRIMERE organizirano varstvo za otroke (od 1. do 5. razreda) tistih staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca obeh staršev.

Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, civilne zaščite in kriznega štaba naše občine:

– zaposlenih v zdravstvu,
– energetiki,
– policiji,
– vojski,
– zaporih,
– komunalnih službah,
– živilskih trgovinah,

– lekarnah,
– domovih za ostarele,
– dežurne v šolah in vrtcih,
– redarstvih in
– službah civilne zaščite.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposelnost, možnost varstva zaradi ne – nujnih del, …), drugi pa v navedenih poklicih, MORA biti OTROK DOMA.

Sprejemali bomo le zdrave otroke.

Da bomo IZREDNO DEŽURSTVO pod POSEBNIMI POGOJI lažje organizirali, vas prosimo, da nas obvestite o morebitni PRISOTNOSTI vašega otroka na e-naslov andreja.zelenik@guest.arnes.si do nedelje, 15. 3. 2020 do 12.ure.

Nujno pripišite čas bivanja otroka šoli (prihod in odhod) ter morebitne medicinsko indicirane DIETE in druge zdravstvene posebnosti. Prosimo vas, da z vso skrbnostjo presodite ali varstvo zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

Staršem, ki bodo potrebovali takšno varstvo, bomo po prijavi vse nadaljnje informacije posredovali.

Lep pozdrav in hvala za razumevanje.

Irena Poljanšek Sivka, ravnateljica OŠ Šalek